ZZO, ZOP, BH, ZPU 1, FPr 1, FPr 2, FPr 3, VZ, ZVOP, ZM,IPO-VO, ZVV1, ZPU 2, ZPS    

Jak už jsem psala, věnujeme se mimo jiné, také sportovní kynologii, se kterou jsme začaly na doporučení naší výcvikářky paní L.Kadeřákové v 6 měsících. Dosud se nám podařilo složit zkoušky, jenž jsou výše uvedené.  

Ve 3,5 letech si začínáme s obranou a i když z Aymee  nebude žádný zabiják, tak je vidět, že ji i tato disciplína něco říká. Pravděpodobně podědila vlohy po mamince, která  má z obran složeno mnoho zkoušek.

05.08.2011 jsme se s Mončou a s našema psíma holkama rozjely do ZKO Dobřany, kousek za Plzeň, směr Klatovy, abychom zde druhý den složily Vytrvalostní zkoušku, kterou pořádal Boxerklub ČR. Po příjezdu na základnu nás přivítali moc příjemní lidé, kteří zde trávili soustředění s novofundlanským plemenem. Po vybalení jsme si s Aymee připravily vše potřebné pro přespání a jelikož se VT konala od 6.00 hod šly jsme si brzy lehout. Dle propozic jsme se ráno přesunuly na startovní místo a po zahájení VZ se mohlo vyrazit na trasu. Bohužel současně se startem začalo pršet a tak se jinak pěkná, polní cesta, která vedlla podél řeky Radbuzy stala za chvilku pastí a o nějaký ten pád, nebyla nouze. My jej daly též. Vytrvalostní zkouška se zkládá z dvaceti kilomerů ujetých psovodem na  kole, kdy pes běží připoután na vodítku vedle kola. Těchto 20 km je rozděleno do tří částí. Kdy po ujetí 7, 8 a posledních 5 kilometrech je vždy dodržená předepsaná  přestávka. Po ujetí celkových 20 km je po 20 min. pauzy prověřena rozhodčím ochota psa vykonat práci např. poslušnost dle ZM. Zkoušku jsme s borderkama coby printéři /tak nám říkali/ splnily s velkou časovou rezervou, ale ani boxeři na tom nebyli špatně. Děkujem pořadatelům za krásné dopoledne, výborně vybraný terén a za možnost složení VZ s partou nadšených pejskařů.