GRANDCHAMPION Aymee Plush Berry

AYMEE – je náš druhý pejsek v rodině. První kříženec Tapsinka byla přivezena až z Hamburku, jako jedna ze 13 štěňátek. Byla taky černobílá a k tomu veliký lovec – krtci, fretky, králíci to byly její úlovky. Dál to byla veliká sportovkyně, co se týká plavání, běhu vedle kola, běžek a dělala mi velmi často doprovod i na dlouhých tůrách.

Naše tři kočky – Pajdíka, Jůlinku a Matese si pěkně chránila, ale běda, jak se k nám zatoulala cizí kočka. To šlo kolikrát i o život – teda kočičí. I přesto, že poslední dva roky prožila ve slepotě, v klidu na její zahrádce, domníváme se , že život u nás měla krásný a hlavně plnohodnotný.

Běh života ale člověk nezastaví a tak nám v říjnu roku 2008 náhle zemřela. Ještě jsem se s ní stačila rozloučit a pak odešla do psího nebíčka.

Jelikož jsem  Tapsinku už nemohla vzhledem k jejímu věku a zdraví zatěžovat jako za mlada, začala jsem přemýšlet o psí kamarádce, která mi bude dělat společnost . Po dlouhém vybírání a radění, padla volba na border kolii, která, musím přiznat, plně odpovídá mým představám, požadavkům a nárokům.

Ještě než se Ay narodila jsem se byla podívat na její maminku Tinušku, která byla trochu ostražitá, ale po pár piškotech byl už mezi námi přeci jenom kontakt navázán. Pak už jsem se na štěňátko nemohla dočkat, a tak zakoupila odbornou literaturu, abych se poučila a tom co a jak zařídit či připravit.

Konečně se 07.03.2007 narodilo pět krásných štěňátek. Když jsem je viděla poprvé byla to jenom kňučící klubíčka navzájem sobě hrozně podobná, ale přeci jenom jsme si naši čubinku vybrali. Pravda, hlavní slovo měla Gabča za asistence Míši a tak už jsme se jen těšili na den „D“, kdy si Ay přivezeme domů. Čas uběhl jako voda a já trochu v obavách, abych všechno zvládla, vyrazila pro černobílé chlupaťoučké klubíčko. BYLA ÚŽASNÁ. Po příjezdu domů za mnou všude chodila a jak uviděla Tapsinku, hned se k ní měla. Nebyla to zrovna její voňavá maminka, ale pořád lepší než nic a po pár dnech už spolu vyváděly úžasné psí kusy a lotroviny.Nejlepší ovšem byl jejich psí vrestling, kdy Tapsi ležíc na zádech vytrvale odrážela ataky malé Aymee a měla s ní mimořádnou trpělivost.

Jak jste si jistě všimli, dali mi jméno Aymee, tedy Aymee Plus Berry, a abych nezapomněla, žiji v Háji u Duchova, kde mám svou člověčí smečku, dále smečku kočičí a véééélikou zahradu. Musím říct, že mi je u nich tuze moc dobře, protože jak můžou, berou mě všude sebou, věnují mi spoustu volného času a jsou na mě všichni moc hodní. Mám je všechny moc ráda.

Tak ubýval rošťácký a bezstarostný život štěněte až do doby, kdy mě poprvé vzali na cvičák Bobeš a já poznala, že se taky musí poslouchat a že i pejsci mají nějaké ty povinnosti. Na cvičáku jsem vždycky potkala své tři sourozence a spoustu dalších kámošů a tak mě návštěvy cvičáku začaly bavit. Do poslušnosti nás zasvěcuje paní Luďka Kadeřábková, která nám nic neodpustí, vyžaduje pečlivost a je to hlavně znát na úspěších svěřenců jejího klubu. Často to byla pořádná dřina.

Dále jsem začala dělat agility, které nás trénuje paní Hanka Koníčková a má s námi velikou trpělivost. Agility mě náramně baví a jelikož jsou pokaždé jiné, musím dávat pořádného majzla na povely mé paní, abych stačila v té rychlosti pobírat pokyny, dobře seběhla zóny a pokuď možno neshodila žádnou laťku na skočce. Od října 2008 jezdíme navíc agility trénovat do Ústí nad Labem k Monice Fantové, která je juniorskou mistrní ČR a nebýt jí, určitě bychom neměly takové výsledky, které máme a my jim za to oběma děkujeme.

Když nám to časově vychází, tak děláme dlouhé dogtrekkingové výlety po Krušných horách, které máme hned za domečkem a snad to někdy dopracujeme až na závodní pole.

Nedaleko našeho bydliště se nachází nádherná vodní nádrž Barbora, kam se často v horkých dnech chodíme vykoupat. Panička mi hází míček pěkně daleko od břehu, ale já si pro něj velice ráda doplavu, protože každý pořádný pes musí umět plavat. A pořádná, to já jsem.

Pokud jste vydrželi číst naše povídání až do konce, děkujeme Vám a budeme doufat, že se na nás zase někdy přijdete podívat a přečíst si, co je u nás tady v Háji nového.

 

 

 


Fotogalerie: Aymee Plush Berry

/album/fotogalerie-aymee-plush-berry/cimg1942-jpg/

—————

/album/fotogalerie-aymee-plush-berry/cimg1972-jpg/

—————

/album/fotogalerie-aymee-plush-berry/cimg1975-jpg/

—————

—————